4 kérdés, amit minden feleség fel kellene tegyen magának
Ha azt gondolod, hogy részben sem vagy felelős azokért a problémákért, amelyek felmerülnek a kapcsolatodban, akkor megfosztod magadat a növekedés, fejlődés, változás lehetőségétől.Minél többet hibáztatod a partneredet (akár magadban, akár nyíltan), annál kisebb az esély arra, hogy pozitív irányban tudsz változtatni a helyzeten. Ennek igazán egyszerű oka van: ha mást hibáztatsz, akkor kiadod a kezeidből az irányítást, a változtatás lehetőségét. Úgy gondolod, hogy a probléma rajtad kívül áll, nem a te hibád, így egyértelmű, hogy változtatni sem tudsz rajta. Ezzel el lehet élni akár éveken keresztül is, de a végeredmény borítékolhatóan ugyanaz lesz: boldogtalan évek és fájdalmas szakítás, vagy lassú, de biztos eltávolodás.Természetesen mindig adódhatnak olyan helyzetek, amikor nem okolhatod magadat. A bántalmazó partnerek nagyon meggyőzőek tudnak lenni és bizony sokan nem kaptak otthon megfelelő mintát sem ezek felismeréséhez, sem megoldásához. Azonban az egészséges kapcsolatokban akadnak olyan kérdések, amelyeket érdemes feltenned magadnak annak érdekében, hogy még jobb partner lehess, és ezzel automatikusan magasabb szintre helyezd a kapcsolatotokat:
1/4 Mit tanultál gyerekkorodban a házasságról?
Mindenki lát valamilyen példát gyerekkorában, ez lehet rossz, nagyon rossz, jó és nagyon jó is: elrettentő példa éppúgy, mint követendő. Bármelyik is volt igaz a gyerekkorodra, 5-10 dolgot, emléket biztos össze tudsz gyűjteni és megfigyelheted, hogy ezek milyen formában mutatkoznak meg a mostani kapcsolatodban. Egyáltalán felismered őket? Hatást gyakorolnak rátok? Esetleg görcsösen próbálod elkerülni, vagy talán követni őket? Amennyiben a szüleid házassága boldogtalan volt, az természetesen nem jelenti azt, hogy a tiédnek is annak kell lennie. Viszont ugyanígy, az ő jó példájuk nem feltétlenül biztosítja, hogy a tiéd is működni fog: lehet, hogy pont ezért ragaszkodsz a kapcsolatodhoz, mert mindenáron meg akarod oldani a gondokat, ahogy ők? De abba belegondoltál, mit kellett ezért feláldozniuk? És abba, hogy talán nem biztos, hogy az volt a valóság, amit előtted mutattak?
2/4 Miért nem cselekszel, ha tudod, hogy segítene?
A legtöbben tudunk olyan dolgokat mondani, amelyektől jobb lehetne a kapcsolatunk, vagy legalábbis boldogabb a társunk – de valamiért mégsem tesszük meg ezeket a lépéseket. Pl. vannak férfiak, akik mintha direkt nem akarnának romantikusak lenni, pedig tudják, hogy a feleségük éppen erre vágyik. De ugyanígy, vannak nők, akik annak ellenére sem kezdeményezik sosem az együttlétet, hogy a férj már többször jelezte, ez számára fontos lenne.Ahogy mi, úgy a férfiak is beleunnak egy idő után a kérlelésbe, és nem azért nem tesznek szóvá bizonyos dolgokat, mert már nem fontos számukra, hanem mert időpocsékolásnak érzik. Egy kis önvizsgálat, valamint az önfejlesztés mindig segít! Amennyiben felfedezed magadban, milyen belső okok gátolnak a házasságod jobbá tételében, teljesen át fog alakulni a gondolkodásmódod és a mindennapos rutinod is.
3/4 Mi a titkos félelmed, amit a szőnyeg alá söpörsz?
Úgy teszel, mintha megbocsátottál volna, de közben nem így érzel? Úgy véled, már nem olyan vonzó, mint régen? Aggódsz, hogy megszűnik a kémia, vagy, hogy nem is voltál soha igazán szerelmes? Vannak félelmek, amelyek kezelhetőek és megoldhatóak, de vannak, amelyek az idő előre haladtával egyre rosszabbak lesznek és eltaszítanak benneteket egymástól. Amennyiben belülről, észrevétlenül táplálod a szomorúságot, vagy a haragot, neheztelést, akkor fokozatosan egyre dühösebb leszel és eltávolodsz a partneredtől – idővel annyira, hogy már nem lesz visszaút.Sokaknak kiemelten fontos és megbeszélésre váró gondjaik vannak a párkapcsolatuk vonatkozásában, de egyszerűen félnek ezeket tisztázni, vagy akár csak átgondolni. Pedig a problémák időnként megoldhatóak akkor is, ha nagyon bonyolultnak tűnnek. Ha pedig nem kezelhetőek, akkor el kell engedni a kapcsolatot, és szorongás helyett egészen másra, az új kezdetre szükséges koncentrálni.
4/4 El tudod képzelni, hogy 10-20 év múlva együtt leszel a pároddal?
Kulcsfontosságú kérdés, ami azonnal választ ad arra vonatkozóan, hogy érdemes-e a problémák megoldásán gondolkoznod, vagy inkább jobb, ha minél előbb kilépsz ebből a kapcsolatból. Sokan pontosan azért nem tesznek lépéseket a házasságuk javításáért, azért nem dolgoznak a kapcsolatukon, mert tudat alatt tisztában vannak azzal, hogy ez az egész garantáltan nem szól örökre. Ha valahol mélyen te is így érzed magadat, akkor valószínűleg csak a félelmek, a körülmények tartanak benne a kapcsolatban, nem pedig az érzelmek. A kérdés az, hogy ez, ebben a formában boldoggá tesz-e?
Forrás: bien.hu
Hirdetés
HIRDETÉS
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.